KONST / Litografier / Färglitografi 13038008
nr 1303 8008
Johnny Friedlaender
(1912-1992)
Färglitografi, Johnny Friedlaender (1912-1992), relieftryck, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Oiseaux. Bladets mått: 75x55 cm
Johnny Friedlaender, målare född 1912, död 1992.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:15:46
27/1 17:44:51
Johnny Friedlaender
Läs mer om Johnny Friedlaender